Pokud se setkáte s problémy při odinstalaci produktů Norton (Antivirus, Internet Security, N360) ve všech možných verzích, navštivte tyto stránky. Zde naleznete nástroj Norton Removal Tool, který vám pomůže se zbavit zakousnutého produktu od Nortonů. Můžete také použít přímý odkaz ke stažení Norton Removal Tool.

V seznamu si vyberte odpovídající produkt a klikněte na odkaz. Na další stránce dostanete od výrobce bližší instrukce. Jednoduše řečeno – zálohovat si licenční číslo, a pokud používáte více produktů Norton tak raději všechny licenční čísla. Zálohováním licenčního čísla v tomto okamžiku rozumějte tužku a papír nebo textový soubor uložený někam mimo počítač /flashdisk). Tento krok je důležitý – bez platné licence program samozřejmě znovu nezprovozníte. S tím souvisí také odregistrování licenčního čísla z Účtu Norton (Norton Account), který slouží pro evidenci licenčních čísel a zabraňuje zneužívání licencí. Účet Norton se začal používat až ve verzích produktů 2006 a výše. Starší verze produktů nejsou účtem nijak dotčeny.

Pak již stačí stáhnout a spustit podle pokynů samotný nástroj pro odstranění, samozřejmě s ohledem na požadovaný produkt či jeho verzi. Nakonec přijde restart počítače a pak nová instalace.