[title size=“2″]Data-LAN – velké sítě, WAN a VPN[/title]

 Od návrhu, přes realizace až po certifikační měření pro metalické, optické a bezdrátové WIFI datové sítě za přijatelnou cenu.

[checklist icon=“star-empty“ iconcolor=“#ffffff“ circle=“no“]

  • Nabízíme Vám návrh a instalaci datových rozvodů včetně dodávky a konfigurace všech aktivních prvků.
  • Spojíme Vaše pobočky  pomocí VPN (Virtual Private Network) do jedne WAN (Wide Area Network)

[/checklist]

Při návrhu datových sítí vycházíme z potřeb našich klientů. Pracujeme nejen s osvědčenými standardy a materiály, ale rovněž s posledními trendy a nejnovějšími stavebními prvky datových sítí.

Počítačová síť se stala současnou potřebou moderního podnikání. Jestliže se podnikatel rozhodne řešit organizační a ekonomické, případně výrobní otázky spojené s využíváním výpočetní techniky a přenosem informací, musí přikročit k vybudování datové sítě – telefonní a počítačové. Přitom platí, že v takové síti musí spolehlivě a podle zadaných podmínek pracovat všechny její části, tedy nejen HW – počítače, telefony – a SW – programové vybavení, ale rovněž také kabelážní systém.

[tabs tab1=“Metalické datové sítě“ tab2=“Bezdrátové WIFI sítě“ tab3=“Optické datové sítě“ tab4=“WAN a VPN“]

[tab id=1]

rackStrukturovaná kabeláž

Nosným médiem strukturované kabeláže je speciální metalický Twisted Pair kabel se 4 kroucenými páry, pro přenosové pásmo 100 – 900MHz a rychlosti do 10Gb/s. Výhodou strukturovaného kabelážního systému je jeho hvězdicová topologie, tzn., že všechny rozvody se sbíhají v jednom centrálním uzlu. Hvězdicová topologie a použitá technologie montáže spolu s kvalitními materiály přináší nesporné výhody jako je např. snadná konfigurace (na jedné kabeláži může naprosto odděleně pracovat několik firem) a rozšiřování počítačové sítě (přidání nebo ubrání jednoho z klientů sítě neomezí ani neohrozí provoz ostatních) nebo jednodušší údržba (správa sítě, je jednoduchá a přehledná).

Další výhodou a úsporou je možnost provozovat po strukturované kabeláži nejen počítačovou, ale i telefonní síť. nebo síť pro měření a regulaci či audiovizuální přenosy.

[/tab]
[tab id=2]

523WIFI LAN

Doplňují stávající možnosti datových přenosů po pevných médiích. WiFi sítě stavíme na moderních technologiích pracujících na frekvencích 2,4GHz a 5GHz.

Bezdrátové datové sítě navrhujeme a instalujeme pro malé i velké aplikace. Výhodou WiFi sítě je její flexibilita a mobilita uživatelů. Nevýhodou zůstává možnost zarušení v exponovaných místech, především ve velkých městech.

[/tab]
[tab id=3]

Optické datové sítě

Základním stavebním prvkem jsou kabely s optickými vlákny. Pro datové přenosy na vzdálenosti do 2km používáme optické kabely MM (multi-mode) s průměrem optického vlákna 50 nebo 62,5 mikrometrů.

Na vzdálenosti několik desítek km používáme SM optické kabely s průměrem vlákna 9 mikrometrů. Optické vlákna zakončujeme technologií navařování konektorů s vláknem (pigtail) nebo přímým konektorováním optických vláken.

Výhodou optické kabeláže je její netečnost k elektromagnetickému záření – nezarušitelnost datových přenosů po optickém vlákně.

[/tab]
[tab id=4]

WAN-VPN

mikrotik-vpnUmožňuje spojení jednotlivých poboček s centralou do jedne virtualni sítě.
Bezpečnost spojení datových kanálů je zajištěná šifrováním.

Technologie umožňuje pevné kanály mezi pobočkami i mobilni připojení notebooků do VPN.

Klient VPN získá plnohodnotný přístup do sítě LAN, může tisknout na jakékoliv  tiskárný, má přístup k dokumentům v rozsahu přidělených přístupových prav.

[/tab]
[/tabs]